Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Ośrodek Sportu i Rekreacji "Tomasovia"

Tomasovia lepsza od Kłosa Chełm

Utworzono dnia 28.10.2018

W ramach XIII kolejki spotkań o mistrzostwo IV ligi piłkarze Tomasovii zagrali mecz przed własną publicznością, gdzie za rywali mieli 11 zespół rozgrywek Kłos Chełm. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych trenera Pawła Babiarza 3:0.

Obie drużyny o ligowe punkty zmierzyły się na stadionie OSiR "Tomasovia" po raz trzeci. We wcześniejszych dwóch pojedynkach raz górą byli piłkarze Kłosu, a raz Tomasovii, gdzie padły dokładnie takie same wyniki 2:1. Od początku meczu optyczna przewaga należała do drużyny Tomasovii, lecz z tej przewagi niewiele tak naprawdę wynikało. Drużyna gości była wyraźnie nastawiona na to, by zamurować własną bramkę i wybijać z rytmu tomaszowian oraz na opóźnianie gry , co przez większość meczu im się udawało. Mecz był rozgrywany w trudnych warunkach, gdzie nad tomaszowskim stadionem nie brakowało deszczu oraz w końcówce spotkania coraz gęstszej mgły, ale to właśnie wtedy rozwiązał się worek z bramkami i co najważniejsze gole zdobywali tylko podopieczni trenera Pawła Babiarza. Pierwszy gol padł w 82 minucie. Wtedy piłkę z rzutu wolnego tuż przed polem karnym Kłosa wrzucił w szesnastkę Maciej Żerucha, a zamykający całą sytuację na dalszym słupku Damian Rataj nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem futbolówki w bramce gości. Piłkarze Tomasovii nie zadowalali się jednobramkowym prowadzeniem i mimo upływających minut dążyli do zdobycia kolejnych bramek. Efekt tego przyszedł w 90 minucie, gdy korner z prawego narożnika wykonywał Ireneusz Baran, a będący w polu karnym Damian Szuta uderzeniem głową zmusił, po raz drugi do kapitulacji golkipera gości. Popisy strzeleckie zakończył w drugiej z doliczonych minut Damian Rataj, który wykorzystał bardzo  dobre zagranie w pole karne z lewej strony ponownie przez Macieja Żeruchę.

Po zwycięstwie z Kłosem Chełm piłkarze Tomasovii w dalszym ciągu zajmują w ligowej tabeli 7 miejsce. Za tydzień w niedzielę podopieczni Pawła Babiarza, po raz ostatni w rundzie jesiennej zagrają ponownie przed własną widownią, a rywalem będą rezerwy Górnika Łęczna.

Tomasovia - Kłos Chełm  3:0  (  0:0  )

bramki: Rataj 82', 90+2, Szuta 90'

Tomasovia: Waśkiewicz - Szuta (90+3 Witkowski), Bubeła, Turewicz, Łeń - Orzechowski, Smoła, Raczkiewicz (79' Krosman), Baran (90+2 Dudziński), Nastałek (69' Żerucha)- Kłos (60' Rataj)

Żółte kartki: Kowalski (Kłos)

Sędzia: Arkadiusz Nestorowicz - Biała Podlaska