Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Ośrodek Sportu i Rekreacji "Tomasovia"

Trzecie miejsce siatkarek Tomasovii w Białymstoku

Utworzono dnia 02.05.2021

Ostatnie spotkanie w ramach finałowego turnieju o awans do I ligi, który rozgrywany jest w Białymstoku mają za sobą siatkarki Tomasovii, które zmierzyły się z Sokołem Mogilno. Obie drużyny straciły szanse na awans już wczoraj, ale zarówno tomaszowianki jak i siatkarki z Mogilna chciały udanie pożegnać się z turniejem, wygrywając mecz o 3 miejsce.

Przez pierwsze dwa dni wszystkie mecze kończyły się takimi samymi rezultatami, czyli po 3:0, lecz tym razem sympatycy siatkówki oglądający mecz w internecie  byli świadkami pięciosetowego pojedynku. Już pierwsza partia pokazała, że to nie będzie łatwa przeprawa dla żadnej z drużyn. Wprawdzie tomaszowianki wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, ale w końcówce seta siatkarki Sokoła zdołały odrobić straty i doprowadzić do remisu 19:19. Ta sytuacja podziałała tylko mobilizująco na poczynania tomaszowianek w kolejnych akcjach,co zaowocowało zwycięstwem w tej partii do 21. Druga odsłona można powiedzieć była bez większych emocji, ponieważ, tak jak w secie pierwszym nasze dziewczyny wypracowały sobie kilka punktów przewagi, której tym razem nie roztrwoniły i rozstrzygnęły tego seta na swoją korzyść do 18. Zapewne niejeden kibic siatkówki spodziewał się zwycięstwa Tomasovii w trzech setach, ale siatkarki z Mogilna też potrafią grać i na początku trzeciego seta objęły trzypunktową przewagę. Podopiecznym trenerów Stanisława Kaniewskiego i Krzysztofa Wróbla udało się doprowadzić do remisu, a nawet objąć prowadzenie 10:9, ale po chwili to znowu drużyna Sokoła miała kilka punktów przewagi. Nasze zawodniczki zdołały ponownie odrobić straty i doprowadzić do remisu po 18, lecz za chwilę rywalki po raz kolejny odskoczyły na 4 punkty i ostatecznie wygrały do 22.

Początek czwartego seta to wyrównana walka i gra punkt za punkt. Tak było do stanu 8:8, kiedy to siatkarki Sokoła odskoczyły na kilka oczek, prowadząc 16:12. Tomaszowianki dwoiły się i troiły, by odrobić straty, co im się udało doprowadzając do remisu 24:24. Nie udało się jednak rozstrzygnąć tego seta i to zespół Sokoła okazał się w nim lepszy do 25. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był więc tie-break, a w nim zdecydowanie lepsze były tomaszowianki, które wygrały do 8, co im dało w całych zawodach 3 miejsce.

Sokół Mogilno - Tomasovia  2:3  ( 21:25, 18:25,  25:22, 27:25, 8:15   )

TomasoviaNatalia Machniewicz (libero), Kinga Magierowska, Maja Orzyłowska, Mata Chwała, Patrycja Kaniewska, Martyna Staworzyńska oraz Jagoda Lubas, Wioletta Świerkosz, Alicja Rodak