Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Ośrodek Sportu i Rekreacji "Tomasovia"

Porażka w pierwszym meczu finałowym siatkarek Tomasovii

Utworzono dnia 30.04.2021

W piątek 30 kwietnia rozpoczął się w Białymstoku finałowy turniej II -ligowych siatkarek o awans do I -ligi, w którym to turnieju uczestniczą siatkarki Tomasovii. Podopieczne trenerów Stanisława Kaniewskiego i Krzysztofa Wróbla w pierwszym meczu otwarcia zmierzyły się z gospodarzem zawodów KS BAS Kombinat Budowlany Białystok. Niestety dzisiejsze spotkanie zakończyło się porażką tomaszowianek 0:3.

Pierwszy set rozpoczął się najgorzej jak mógł dla siatkarek Tomasovii, bo od straty 4 pierwszych punktów, z czego trzy to były zagrywki asowe. Na szczęście tomaszowianki nie wywiesiły białej flagi i nie poddały się, czego efektem było szybkie odrobienie strat, a nawet dwupunktowe prowadzenie 7:5. Duża w tym zasługa najlepszej w naszym zespole zawodniczki Marty Chwały, która jak na kapitana przystało, wzięła sprawy w swoje ręce, i po jej kilku zagrywkach udało się zdobyć kilka punktów z rzędu, a dokładniej 5. Wyrównana walka w tym secie trwała do stanu remisowego 13:13. Od tego momentu coś się zacięło w grze naszej drużyny, która zaczęła popełniać błędy, co wykorzystały gospodynie, odskakując na kilka punktów 15:20 i nie oddały tego prowadzenia już do końca, wygrywając ostatecznie do 18. Druga partia miała podobny przebieg, z tym że wyrówna walka trwała do stanu 15:15. Niestety od tego momentu gospodynie wypracowały sobie pięciopunktową przewagę i wygrały ostatecznie do 19.

Podopieczne trenerów Stanisława Kaniewskiego i Stanisława Wróba są drużyną z charakterem i w siatkarskim DNA mają zakodowane, by walczyć do końca. Dzięki temu oglądaliśmy najciekawszego seta tego meczu, w którym nasze dziewczyny prowadziły już nawet 10:6 i 17: 13 i wydawało się, że trzeci set może paść łupem tomaszowianek. Jednak drużyna z Białegostoku szybko zdołała doprowadzić do remisu 18:18 i w dalszej fazie tego seta trwała zacięta walka punkt za punkt. Tak było do stanu 23:23, kiedy to gospodynie zablokowały atak Marty Chwały, a po chwili zdobyły ostatni punkt w meczu, co dało im zwycięstwo do 23, a w całym meczu 3:0.

W drugim spotkaniu, które zostanie rozegrane w sobotę o godz. 14:30 siatkarki Tomasovii zmierzą się z AZS AWF Warszawa, z którym to zespołem podczas turnieju półfinałowego w Tomaszowie Lubelskim wygrały 3:1.

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok - Tomasovia 3: ( 25:18, 25:19, 25:23 )

Tomasovia: Natalia Machniewicz (libero), Klaudia Ciurko, Kinga Magierowska, Marta Chwała, Maja Orzyłowska, Martyna Staworzyńska oraz Jagoda Lubas, Wioletta Świerkosz, Alicja Rodak