Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Ośrodek Sportu i Rekreacji "Tomasovia"

Lubelski Związek Piłki Nożnej zawiesza rozgrywki piłkarskie

Utworzono dnia 12.03.2020

Na podstawie decyzji Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, podjętej na nadzwyczajnym posiedzeniu Zarządu PZPN, Zarząd Lubelskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem Covid-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski wszystkie rozgrywki kobiet i mężczyzn (seniorskie i młodzieżowe) prowadzone przez LZPN (oraz wszystkie rozgrywki CLJ chłopców i dziewcząt, a także prowadzone przez PZPN rozgrywki kobiet, z Ekstraligą kobiet) z dniem dzisiejszym zostały zawieszone do 29.03.2020 r. (włącznie).

Zalecamy również odwołanie wszelkich meczów sparingowych i turniejów. Lubelski ZPN (oraz Oddziały w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu) w ww. terminie nie będzie wyznaczał sędziów.

Ponadto informujemy, iż zgodnie z przepisami regulaminów rozgrywek (z wyjątkiem III ligi grupy IV, która już rozpoczęła rozgrywki), okno transferowe ulega przesunięciu i zakończy się wraz z oficjalnym rozpoczęciem rozgrywek w danej klasie.

Nowe terminy meczów zostaną ustalone przez organy prowadzące rozgrywki w późniejszym terminie i podane w oddzielnym komunikacie. Rozgrywki mogą być wznowione najwcześniej z początkiem kwietnia 2020 r.

W związku z powyższym oraz biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sytuacji prosimy o uważne śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej.

PEŁNA TREŚĆ KOMUNIKATU POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ

Lubelski Związek Piłki Nożnej informuje, iż mając na uwadze bezpieczeństwo i zalecenia stosownych służb państwowych zmierzające do podejmowania wzmożonych działań prewencyjnych ograniczających możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa zaleca:

  1. Częste mycie rąk z użyciem ciepłej wody i mydła.
  2. Korzystanie tylko ze swojego bidonu i wody do picia, nie dzielenie się jedzeniem.
  3. Powstrzymywanie się od przywitania poprzez podawanie ręki.
  4. Zakrywanie ust i nosa podczas kaszlu i kichania.
  5. Osobom z objawami przeziębienia ograniczenie uczestnictwa w zajęciach treningowych.

Więcej wskazówek na temat zwalczania koronawirusa:

1. Ma dość duży rozmiar (średnica komórki wynosi około 400-500 nm), więc każda zwykła maska ​​(nie tylko funkcja N95) powinna być w stanie odfiltrować tego wirusa. Jednak gdy ktoś zarażony kichnie przed Tobą, wirus wypluje plwocinę na około 3 metry, zanim spadnie na ziemię i nie będzie już latał.

2. Gdy wirus spadnie na powierzchnię metalu, będzie tam żył przez co najmniej 12 godzin. Dlatego pamiętaj, że jeśli wejdziesz w kontakt z jakąkolwiek metalową powierzchnią, konieczne jest dokładne umycie rąk mydłem.

3. Wirus może pozostawać aktywny na tkance odzieżowej przez 6-12 godzin. Konwencjonalny detergent do prania powinien zabić wirusa. W przypadku zimowych ubrań, które nie wymagają codziennego prania, możesz umieścić je na słońcu (lub na gorącym akumulatorze do ogrzewania lub w piekarniku), aby zabić wirusa.

Informacje na temat objawów zapalenia płuc wywołanego przez koronawirusa Covid-19:

1. Najpierw wirus ten zainfekuje gardło, następnie będziemy odczuwać suchość w bólu gardła, które potrwa 3-4 dni.

2. Następnie wirus połączy się z płynem nosowym, kapie do tchawicy i dostaje się do płuc, powodując zapalenie płuc. Ten proces potrwa od 5 do 6 dni.

3. W przypadku zapalenia płuc występuje wysoka gorączka i duszność. Jednocześnie przekrwienie błony śluzowej nosa nie jest jak normalne przekrwienie błony śluzowej nosa – osoba poczuje, że tonie w wodzie. Ważne jest, aby NATYCHMIAST udać się do lekarza, jeśli dana osoba ma to uczucie.

O zapobieganiu:

1. Najczęstszym sposobem zarażenia jest dotykanie ludzi, dlatego należy starać się nie dotykać ludzi i często myć ręce. Wirus może żyć na rękach przeciętnie przez 5-10 – do 30 minut, ale w tych 5-10-30 minutach wiele może się zdarzyć (osoba może nieświadomie pocierać oczy lub łzę w nosie).

2. Oprócz częstego mycia rąk wysoce wskazane i korzystne jest płukać gardło za pomocą Betadyny, aby wyeliminować lub zminimalizować zarazki, które znajdują się jeszcze w gardle (zanim zaczną kapać do płuc), a także wypłukać nos w nozdrzach.

Bądź bardzo ostrożny i pij jak najwięcej wody.

Prosimy również o stosowanie się do poniższego zalecenia wydanego przez prezesa LZPN:

„W przypadku konieczności załatwienia spraw związkowych rekomendujemy korzystanie z możliwości ich załatwienia drogą elektroniczną bądź telefoniczną. Prezes sugeruje także dokonywanie czynności płatniczych poprzez bankowość elektroniczną.”

 

źr. Lubelski Związek Piłki Nożnej

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 473

W poprzednim tygodniu: 946

W tym miesiącu: 2878

W poprzednim miesiącu: 5519

Wszystkich: 68542