Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Ośrodek Sportu i Rekreacji "Tomasovia"

I liga nie dla siatkarek Tomasovii

Utworzono dnia 01.05.2021

Drugie spotkanie w ramach turnieju finałowego o awand do I -ligi rozegrały w Białymstoku siatkarki Tomasovii, które zmierzyły się z AZS AWF Warszawa. Oba zespoły znały się przed dzisiejszym bardzo dobrze, ponieważ zmierzyły się podczas turnieju półfinałowego, który rozgrywany był w Tomaszowie Lubelskim, gdzie wówczas 3:1 wygrała Tomasovia. Sympatycy naszego zespołu liczyli, że i tym razem wygrają tomaszowianki, które musiały odnieść zwycięstwo, by liczyć się w walce o I -ligę.

Tym razem wydarzenia na parkiecie potoczyły się zupełnie inaczej, ponieważ siatkarki ze stolicy niepodzielnie panowały na boisku, będąc zespołem o klasę, jeśli nie o dwie lepszym. W naszym zespole szwankował praktycznie każdy element gry w siatkówkę, co skrzętnie wykorzystywały zawodniczki z Warszawy, wygrywając pierwszego seta do 17. Jeszcze gorzej było w kolejnym secie, gdzie zespół AZS rozpoczął go od prowadzenia 8:0 i z każdą kolejną minutą tylko powiększał swoją przewagę.W tej partii podopieczne trenerów Stanisława Kaniewskiego i Krzysztofa Wróbla, zdołyły zaledwie 9 punktów.  Podobny przebieg miała ostatnia trzecia partia, która rozpoczęła się od prowadzenia rywalek 6:0. Wprawdzie w tym secie siatkarki Tomasovii zdobyły nieco więcej punktów niż w drugiej odsłonie, bo 17, ale to nic nie zmieniło, gdyż zwycięstwo drużyny ze stolicy było niezagrożone.

Dzisiejszy rezultat oznacza, że marzenia zawodniczek Tomasovii i ich kibiców o I lidze, pozostaną nadal marzeniam przez przynajmniej kolejny rok, natomiast AZS AWF Warszawa awansował do wspomnianej I ligi. Jutro o godz. 10:00 w ostatnim swoim meczu tomaszowianki zmierzą się z Sokołem Mogilno.

AZS AWF Warszawa - Tomasovia  3:0 ( 25:17, 25:9, 25:17 )

Tomasovia: Natalia Machniewicz (libero), Kinga Magierowska, Maja Orzyłowska, Mata Chwała, Patrycja Kaniewska, Alicja Rodak oraz Jagoda Lubas, Wioletta Świerkosz, Martyna Staworzyńska

fot: Joanna Szubzda / Polskie Radio Białystok